Naistepäev

Posted by

Kui ma olin väike tüdruk, siis sel ajal oli Naistepäev suur pidupäev. Piltidena mälust välja õngitsedes tulevad välja tänavatel lehvivad punased lipud, punased nelgid, sefiiritordid ja palju alkohoolseid jooke – Üks tõeline pidupäev Naistele.

Lilleõis-Naisele-Igal-Naisel-On-Iga-Päev-Naistepäev-Aylake-2
Lilleõis Naisele

Kui ma sain täiskasvanuks ja hakkasin tööl käima, siis muutus Naistepäev ilusast inetuks. Hakkasin nägema ka seda teist poolt, mida oli valus näha. Meie töökohtades oli tavaks meestel kinkida naiskolleegidele lilli. Nii mõneski kohas said naised ka pudeli alkoholi kingituseks ja söödi kooki. Kuid kõige kurvem tuligi siis välja, enamus naiskolleege hakkasid lilleõisi võrdlema ja arvustama. Kuhu kadus see lihtne naiselik tänulikkus? Miks pidi hakkama kohe selja taga halvustama mehi, kes tõid lemmikuks mitte osutuva lilleõie? Nendel hetkedel hakkasin tõeliselt mõtisklema naise tähtsuse üle.

Naised-on-kõikjal -gal-Naisel-On-Iga-Päev-Naistepäev-Aylake-1
Naised On Kõikjal

Minu ellu on tulnud inimesed midagi õpetama. Ja seda tegi ka üks imekena slaavi neiu, kellega töötasime lihtsas vabrikus. Iga päev tuli see neiu tegema tavalist õmblustööd, imeilusa soenguga, korraliku meigiga, luksulikult riietatud…. Ta oli nagu särav haldjas meie seas, alati naeratav naine. Ühel päeval me küsisime talt, et miks ta nii viletsa töö jaoks ennast üles sätib. Neiu vastus meile oli meeldejääv:” Teate, minu elu on täis igasuguseid probleeme ja raskusi. Enda kaunistamine, on see, mis aitab mind tunda ilusana ja enesekindlana ja nii saan üle hea tujuga igast raskusest ning lahendada iga probleemi!”

Minu teine tähtis naine on minu memm, kes oli ka minu jaoks naine. Ta teadis täpselt, mis on naiste tööd ja millised tööd peavad mehed ära tegema. Ma ei näinud teda kunagi talus põldu kündmas, või maad kaevamas, või remonti tegemas. Kuid tema oli see, kes kõike puhtana ja kaunina hoidis ning toitis kõiki maailma parima vanaema toiduga. Kõige kummalisem on see, et ma mäletan teda ainult kleiti kandmas. Mitte kunagi ei kandnud ta dressipükse ega pikki pükse jalas.

Naine-Iga-Päev-Igal-Naisel-On-Iga-Päev-Naistepäev-Aylake-3
Naine Iga Päev

Minu naistepäev on igal päeval aasta ringselt, sest ennast armastan ma sellise naisena nagu ma olen ja poputan ennast vastavalt naiselikele tujudele.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.