Home

Tere tulemast

Tere tulemast argipäev

Tere tulemast!

Sa just piilusid arglikult uue inimese märkmiku lehele lootes leida midagi jahmatavalt uut ja huvitavat. Seda siin kindlasti kohe ei juhtu, sest staar pole veel sündinud.

Siin on kodu vaid ühele tavalisele keskealisele tüdrukule, kellel kunagi olid suured elu unistused.

Kuid siis saabus meeletu elutorm oma suurte tuulepuhangute ja paduvihmadega, peksis kõik unistused ja lootused laiali alustades uue ja mugava elustiiliga, mille nimeks on RUTIINNE ARGIPÄEV!

Tavalisel hommikul piilub päike taas magamistoa aknast sisse ja hakkab vaiselt põske paitama ja proovib silmalaugusid lahti kangutada. Keskealine tüdruk uneleb voodis ja tõmbab teki üle pea. Nii hea on ju hommikul olla oma mugavas voodis vaikses kodus pere keskel, kus on argipäeva rutiin kõik ära vallutanud.

Argipäev, kus esimese äratuse peale läheb pesamuna oma tööringile enne koolipäeva. Teise äratuse peale tuleb unelev keskealine tüdruk mugavast voodist välja, et panna kohvivesi keema ja teha valmis võileivad. Pesamuna jõuab selleks ajaks töölt tagasi ning võtab oma hommikusöögi enda tuppa kaasa, kus ta tavaliselt mängib PlayStationit, sööb ja veedab tunnikese enne kooli minekut. Heal juhul on ka Murumuna juba üles ärganud ja hakkab oma hommikusi asju ajama enne tööpäeva: telefon, meilid, SMSid, mõned mängud, kohvi, riietumine, mootorratta putitamine. Keskealine tüdruk alustab hommikul õhtusöögi tegemist ja koduste toimetuste tegemist. Kella kümneks on Pesamuna ja Murumuna kodust läinud ja ongi aega iseendale …. pärlimängud, trenn ja enesekaunistamine on igapäevane rituaal enne õhtust vahetust tööpäeval.

Keskööks on taas terve pere koos. Igaüks oma nurgas tegelemas oma virtuaalsete tegevustega.

Selline ongi argipäev keskealise tüdruku elus.

Kuid see kõik on nii igav ja väsitav, et nüüd tahaks hakata ka meelde tuletama, mis olid need unistused ja lootused enne elutormi. Ja hakata neid samm sammult lisama argiellu.

Pannkoogipäev e. Vastlapäev

Ja ongi käes traditsiooniline Vastlapäev. Kuna meie kandis sajab lund vaid ühe korra viie aasta jooksul, siis kelgutamine jääb ära lumepuuduse tõttu. Kuid Inglismaal elades oleme ka natuke inglaste kombeid üle võtnud. Siin tähistatakse paastu algust Pannkoogi päevana.

Vastlapäev on traditsiooniline pidupäev enne 40 päevase paastu algust. Sel päeval helistati kirikukella, et kutsuda inimesi pihitooli pattusi üles tunnistama. Ning seda tehakse ka veel tänapäevalgi.

Vastlapäev oli viimane päev, kui inimesed kasutasid kodus olevad rasvad ning munad ära, et pikale paastuperioodile vastu pidada. Ning sellest tuligi välja suurepärane pannkoogipäev

Traditsioonilised inglise pannkoogid on väga õhukesed ning serveeritakse kohe. Toppinguks on ideaalsed sidrunimahl, kuldne siirup või tavaline valge suhkur.

Pannkookide koostisosadel on ka neli olulist tähendust:

  • Munad – Loomine

  • Jahu – Elu sisu

  • Sool – Tervis

  • Piim – Puhtus

Kelgutamise asemel tehakse siin traditsioonilist pannkoogijooksu, kus inimesed tulevad tänavale kostüümides ja panni ning pannkoogiga. Jooksu ajal peab panniga pannkooki õhku viskama ja ka püüdma. Võitjaks tulebki inimene, kes jõuab esimesena finishisse pannkoogiga:

https://www.youtube.com/7b5b2153-69ff-4de1-bc1a-742aa584d08d

Meie peres on kasutatud viimased 15 aastat ühte ja sama retsepti ja ikka pole veel sellest ära tüdinenud.

Lihtsad Pannkoogid retsept

Lihtsad pannkoogid (umbes 25 tk):

  • 4 muna

  • 4 spl. suhkrut (Võib proovida ka vahel lisaks kaneeli, või kakaopulbrit või rosinaid)

  • näpuotsaga soola

  • 100 ml toiduõli

  • 400 ml jahu

  • 600 ml piima

Vahusta muna suhkruga mikseris, lisa kõik ülejäänud koostisosad (ka toiduõli) ja sega korralik tainas. Kuumuta pann natukese õliga kuumaks, keera kuumus kõige väiksemaks ja kalla pannile pisikese kulbiga tainast. Kui pannkook on kuldkollaseks muutunud alt, siis keera pannkook ümber.

Meie nipp ongi see, et ainult enne esimest pannkooki paneme pannile õli. Rohkem mitte! Ja kogu pannkookide küpsetamine toimub madalal kuumusel ja võtab kauem aega tavalisest.  Esimesed kolm pannkooki jäävad rasvased, kuid edasi tulevad välja rasvatud pannkoogid, mis ongi meie lemmikud.

Pesamuna armastab pannkooke süüa moosi ja šokolaadi võidega. Murumuna sööb samasid pannkooke vorsti viiludega või pasteediga. Linnupoeg ja keskeealine tüdruk armastavad neid pannkooke süüa ahjus küpsetatud krõbedate peekoni viilude ja meega.

Advertisements

Categories: Home

Tagged as: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.